KARPACKI ETNOKALEJDOSKOP (szlaki kulturowe, w tym etnograficzne i antropologiczne)

Różnorodność kulturowa Karpat nie ma sobie równych w Europie. Więcej – jest to fenomen w światowej skali. I to fenomen żywy! czytaj więcej

Nieprzerwany przekaz pokoleniowy sprawia, że współczesny turysta może nie tylko podziwiać pamiątki materialnego dziedzictwa kultury (architektura drewniana, sztuka ludowa i rękodzieło, rozmaitość strojów charakterystycznych dla licznych grup etnograficznych i mniejszości), ale doświadczać na wiele sposobów jego niematerialnych fundamentów. Wierzenia, zwyczaje i obyczaje, język, muzyka i taniec to  nierozerwalna część wiana przekazywanego przez wieki, które po dziś dzień jest kultywowane i celebrowane – podczas imprez folklorystycznych i przeglądów, poprzez działalność zespołów regionalnych, teatrów obrzędowych i indywidualnych twórców, a często również w normalnym, codziennym życiu.

Nasz etnokalejdoskop pozwala się zorientować w tej  jakże bogatej i różnorodnej  tematyce. A kto złapie bakcyla kulturowego odkrywcy, znajdzie w tej części Europy nieustającą inspirację.

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!