KARPATY DLA WŁÓCZYKIJA (transgraniczne szlaki piesze)

Tu znajdą coś dla siebie miłośnicy pieszych wędrówek. W górach nabierają one szczególnego, niemal metafizycznego znaczenia. czytaj więcej

Obcowanie z wszechobecnym pięknem wymaga tutaj także  szacunku i pokory - do odległości, przewyższeń, zmiennej pogody, do własnych możliwości fizycznych. Za to nikt nie jest w stanie poznać Karpat bliżej, niż wędrowcy odmierzający szlaki długością własnych kroków.

"Wszystko staje się trudne, kiedy się chce posiadać różne rzeczy, nosić je ze sobą i mieć je na własność. A ja tylko patrzę na nie, a odchodząc staram się zachowac je w pamięci."

Tak mówił Włóczykij - bohater kultowych opowieści Tove Janssona o Muminkach.

Wędrowiec po górskich szlakach zna jak nikt te klimaty. Plecak musi zawierać niezbędne rzeczy, ale nic ponad to. Wzrok za to sycić można bez miary - pięknem krajobrazu, fenomenami przyrody i pamiątkami kulturowego dziedzictwa.

Jeśli dacie się skusić do wędrówki naszymi szlakami, z pewnością odchodząc, bedziecie się starać zachować w pamięci wiele miejsc. O ile tak się stanie, podzielcie się swoimi zdjęciami, nagraniami, albo... opiszcie zupełnie nowy, własny szlak. Być może z czasem zaczną nim wędrować inni Włóczykije.

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!