GEOKARPATY (szlak geoturystyczny)

Zajrzeć pod podszewkę Karpat – czy to możliwe? Tak, a jakie ciekawe! Cofnijmy się w czasy, gdy było tutaj morze i wyłoniły się z niego pierwsze wulkaniczne wyspy… czytaj więcej

Przemierzając nasze geoturystyczne szlaki  można się dowiedzieć, jak powstawały te piękne góry rodząc się w wulkanicznych erupcjach i jakie możliwe do zaobserwowania ślady pozostawiły procesy, które  zachodziły tu przez całe epoki.  

Geologiczna prehistoria łączy się tutaj z informacjami o współcześnie zachodzących procesach, które można zaobserwować, jeśli się wie, na co zwrócić uwagę. Znajdziecie tu także szlaki prowadzące po miejscach, w których człowiek od wieków i całkiem współcześnie czerpie z geologicznych skarbów. Dawne kopalnie i nowoczesne baseny termalne, uzdrowiska i wody mineralne – to wszystko opowiedziane przez pasjonatów, którzy chcą zarazić innych fascynacją dla tej wszechstronnej i frapującej dziedziny wiedzy, jaką jest geologia. Nie zabraknie także dreszczyku emocji w opowieściach o poszukiwaczach cennych kruszców i kamieni. Warto podążyć ich śladem!

Komentarze
Musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się!